Performans

PERFORMANS

Ahşap kompozit Kompozit profiller uzun yıllar en iyi Performansı alabilmeniz için Tasarlandı. Ahşap kompozit Ahşap Plastik Kompozit profiller, Geleneksel ahşaba göre bir çok avantajlar sunar.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR
Ahşap kompozit düşük sıcaklıklarda bile yüksek dayanımı, yapısal özellikleri ile uzun ömürlüdür. Ahşap kompozit ürünlerine Kullanım yerine göre 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek, Ahşap kompozit geleceğe miras kalsın demektedir. ideal özellikleri ile yıllara meydan okur.

DÜŞÜK BAKIM
Maalesef doğal ahşabın en büyük eziyeti bakımdır, Ahşap kompozit ürünlerinde bu sorun ortadan kalkmıştır. Su, sabun ve fırça ile tüm bakımınızı yapabilirsiniz.
Ahşap kompozit profiller su emmez yapıya sahiptir. Temizliğini basınçlı su püskürtücü veya normal bir hortum ve fırça ile yapabilirsiniz, periyodik temizlik dışında geleneksel ahşap 'da olduğu gibi rutin ve masraflı bakımlara gerek duymaz.

ETKİ GÜCÜ
Ahşap kompozit profiller çok düşük sıcaklıklarda Donmalara ve kar'a karşı dayanıklıdır.

UV DİRENÇ
Ahşap kompozit üretiminde UV dayanımı yüksek boyaların yanında, ilave UV kullanarak, Güneşin etkilerini en aza indirir. Buna rağmen içerisinde yüksek miktarda bulunan ahşap moleküller zamanla orijinal renginden birkaç ton, renk açılması yapabilir.

ÇEVRE DOSTU
Ahşap kompozit geri dönüşümden mamul ve geri dönüştürülebilir bir üründür.
90 geri dönüşüm talaş ve plastikten üretilmesi nedeniyle yeni bir ağaç kesilmesine neden olmaz ve ürün tamamen geri dönüştürülüp çevresel açıdan sürdürülebilir bir ürün olarak, çevre ve ekonomi üzerinde olumlu bir etki yapar.

TERMİT, VE LARVALARA KARŞI DİRENÇ
Düşük nem emilimi ve yapısı termit, mantar, böcek ve larvalar gibi organizmalara karşı yüksek dirençlidir. Doğadan gelen bu tür canlılar Ahşap kompozit ürünlerine zarar veremezler. Temizliği yapıldığı sürece küf oluşumuna karşı dirençlidir.

KIYMIKLANMA & PARÇALANMA
Ahşap kompozit deck profilleri klasik ahşaplardaki gibi kıymıklanmaz ve parçalanmaz mukavemetinden ödün vermez.

MONTAJ KOLAYLIĞI
Ahşap kompozit profiller Kolay işlenebilirliği, hiçbir özel araç gerektirmeden geleneksel ahşap montajında kullanılan araçlarla montaj edilebilmesi, hazır ebatlı olması nedeniyle az atık çıkması, ön delme işlemi olmadan doğrudan vidalanan destek profili hızlı ve kolay montaj için tasarlanmıştır. Mmontaj kılavuzunda belirtilen hususlar takip edilerek basit aletler ile Montajı oldukça basit ve kolayca yapabilirsiniz.

SU VE NEMDEN ETKİLENMEZ, HAVA KOŞULLARINA KARŞI DAYANIKLIDIR.
Ahşap kompozit ürünlerinin resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarında 24 saat tuzlu ve normal su içerisinde bekletilmek üzere 0,15 kütlesel değişimi, 100 derece sıcaklıkta 0,3 termal uzama gözlemlenmiştir. Bu oranlar bir çok malzemenin test sonuçlarının altındadır.

ÇÜRÜMEZ
Ahşap kompozit ürünleri hava koşullarından, nemden ve sudan etkilenmediği için çürümez.

YOSUN TUTMAZ
Ahşap kompozit ürünleri Periyodik temizliği yapıldığı sürece yosun tutmaz.

VERİMLİ MALİYET
Uzun yıllar kullanılmak istenildiğinde doğal ahşap tercih ederseniz maalesef çok yüksek maliyetler ortaya çıkar, buna rağmen ahşabın kullanım ömrü kısıtlıdır. Ahşap kompozit ürünlerine 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek size uzun yıllar bakımsız ve extra maliyetsiz kullanım sunar.

DOĞAL AHŞAP GÖRÜNÜMÜ VE HİSSİ
Gerek içerisindeki ahşap oranının fazla olması, gerekse özel formulasyonu ile Ahşap kompozit ürünleri plastikten uzak, ahşaba en yakın, sıcak ve konforlu görünüme sahiptir. Formulasyonu sayesinde sabunum su kayganlık oluşmaz.

ANTİBAKTERİYELDİR
Kendi içerisinde asla mikrop barındırmaz, ayrıca içerisinde kullanılan plastik cinsi, dünya gıda ambalajında kullanılan HDPE dir.

GEÇ YANMA ÖZELLİĞİ
Yanıcı ahşap ve plastikten oluşmasına rağmen, formulasyonundaki yangın geciktiriciler sayesinde, Resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarına göre yangın esnasında ürünün kolay tutuşmadığı ve damlama yapmadığı tespit edilmiştir.

BOYANABİLİR; CİLALANABİLİR.
Boya ve Cila gereği olmamasına rağmen, yine de boyasını değiştirmek ve cilalamak isterseniz aynen doğal ahşaptaki gibi uygulama yapabilirsiniz.

KULLANICI DOSTUDUR.
Gerek uzun garantisi gerekse bakım gerektirmemesi nedeniyle kullanıcıların cebini korur.

İLETİŞİM

Zerdalilik Mahallesi Balıkçıoğlu Caddesi İsmail Balıkçıoğlu Apt. 14/A Muratpaşa ANTALYA

+90 242 312 17 11 - bilgi@deckyapi.com.tr

Tüm hakları saklıdır.

© 2020